Single post

Jak przebiega ciąża i w jaki sposób należy o nią dbać?

Kwaśne plus słodkie, a ma możliwość słone z gorzkim? To dylemat prawie każdej ciężarnej kobiety. Brzuch niczym balon, poranne nudności, wieczne poddenerwowanie, brak energii. Brzmi jak scena z horroru. Natomiast dla pań, doświadczających cudu macierzyństwa, wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z radością posiadania maleństwa.
1-wszy krzyk jest dla naszych uszy tym,czym dla innych najpiękniejsza melodia. Bardzo szybko zapominamy o niedogodnościach związanych z dziewięcioma miesiącami męczarni, kiedy to budziłyśmy się 16 razy \”na siusiu\”, kiedy nie mogłyśmy zasnąć, bo z dobrym skutkiem uniemożliwiał nam to nasz brzuch, czy też kiedy nagle dostawałyśmy apetyt na śledzie w czekoladzie. Wszystko to nagle okazuje się być niedużo istotnym, nic nie znaczącym epizodem.

Młode mamę 1szy raz w ciąży w znaczącej liczbie sytuacji nie wiedzą jak przebiega ciąża, jak będzie wyglądał ich 10 tydzień ciąży. Potrzebują pomocy i wsparcia które częstokroć otrzymują od osób im najbliższych.

Okres ciąży to czas, w którym każdej Pani należy się specjalne traktowanie. Nie mówię tutaj, by obchodzić się z Nią jak z przysłowiowym jajkiem. Pracujące posiadamy mogą rozpocząć juz starać się o urlop wypoczynkowy.
Ciąża nie jest chorobą i znacząca większość przyszłych mam nawet dostaje przysłowiowego szału, gdy prawie że na każdym kroku traktowane są jak kosmitki – dużo lepiej być miłym i uprzejmym, nie podchodzić za blisko, bo niełatwo przewidzieć reakcję no i nie zapominać że „obca rasa” bywa nieprzewidywalna.
Przyszłe mamy mają w sobie, niespotykaną u kobiet nie oczekujących potomstwa, priorytetową energię, która roztacza nad nimi swoistą aurę.
Ciąża to na pewno okres magiczny nie tylko dla pań, które już za parę miesięcy będą mogły cieszyć się potomstwem, lecz także dla całej rodziny, z niecierpliwością oczekującej narodzin. Mamy mogą też starać się o zasiłek macierzyński. Jest to pomocny dodatek którym warto się zainteresować.

theme by teslathemes